02-6666833 /  צרו קשר / Русский /العربية / עברית / English

עמותה ישראלית לחקר ומניעת מוות פתאומי בתינוקות

עמותה ישראלית לחקר ומניעת מוות פתאומי בתינוקות

בחירת מזרן

קניתם מיטה תקנית?  כעת נותר להתאים למיטה את המזרן.

המזרן המומלץ לתינוקות, ושעל פי מחקרים הוא הבטוח ביותר, הוא מזרן שטוח וקשה. מחקרים מצאו שמזרן רך הוא גורם סיכון למוות בעריסה ולמוות תאונתי של תינוקות.

גם אם נדמה לנו שמזרן רך ועבה יהיה נוח יותר לתינוקנו, השיקולים הבטיחותיים חשובים יותר. בדיקה פשוטה לבדיקת מידת הקשיחות ניתן לבצע בלחיצה באצבע על פני המזרן: לאחר שחרור האצבע אם המזרן חוזר מייד למצבו הקודם, ולא נשאר בו שקע -הוא מתאים.

המזרן חייב להתאים בגודלו לגודל העריסה או המיטה ולכן חשוב להצטייד בנתונים אלה בזמן רכישת המזרן. מזרן שאינו מתאים – כאשר הוא קטן מידי ונוצר רווח בין צדדיו ודופנות המיטה מסוכן ויכול לגרום לפציעות, לחנק ואף למוות. במקרים רבים המזרן יימכר יחד עם המיטה, וחשוב לבדוק שההתאמה מלאה, אך יש גם מיטות ועריסות שנמכרות בנפרד מהמזרן.

לתינוק חדש מומלץ לרכוש מזרן חדש, גם אם הישן נראה בסדר. זאת משום שמזרנים מאבדים עם הזמן את תכונותיהם ועלולים להכיל חיידקים ופטריות גורמי מחלות. (אין בעיה להשתמש בעריסה הישנה אם היא תקנית ולאחר חיטוי). בדקו שהמזרן עומד בתקן. גודל המזרן צריך להיות לפחות 70 על 130 ס"מ ומותאם לגודל המיטה. גם מזרן שמידותיו גדולות מעט מגודל המיטה ומותאם במעט לחץ לתחתית יתאים. (צריך להיות  סימון על גב המזרן הכולל את מידותיה הפנימיות של המיטה שהמזרן מתאים לה). עוביו בין 7-15 ס"מ ולא יותר.( מזרן שעוביו גבוה מ- 10 סנטימטרים, חייב בסימון המילים הבאות: לשימוש במיטות שגובהן גדול מ- 60 סנטימטרים. זאת כדי למנוע אפשרות שהתינוק כשגדל ייצא מהמיטה בכוחות עצמו).מינימום גודל מזרן לעריסות קטנות הוא 61 על 96 ס"מ (ומותאם לגודל העריסה).

אין המלצה ספציפית על החומר ממנו עשוי המזרן, כל עוד הוא עומד  בתנאים שצוינו וכן בתקן של חומרים שאינם רעילים ואינם מתלקחים (מזרנים בצבע ירוק מצביעים על כך שהמזרן עמיד בפני אש). חשוב לוודא שהמזרן אטום בפני חדירת מים.

מומלץ לבחור מזרן המצופה בכיסוי רחיץ וכמובן להתאים סדינים הניתנים למתיחה וקיבוע כך שלא ישתחררו.

שינה נעימה

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב email
Email
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן