02-6666833 /  צרו קשר / Русский /العربية / עברית / English

עמותה ישראלית לחקר ומניעת מוות פתאומי בתינוקות

עמותה ישראלית לחקר ומניעת מוות פתאומי בתינוקות

קונים מיטה

אלו המלצות "עמותת עתיד למניעת מוות פתאומי של תינוקות"  לרכישת מיטה לתינוק.

השיקול המרכזי ברכישת מיטה הוא השיקול הבטיחותי. צריך לוודא שלמיטה יש תו תקן, שהשלבים במרווח תקני, שהמזרון קשיח ומתאים לגודל המיטה. לאחר מכן תיבחן התאמה לצרכים: כמה מקום יש בבית, היכולת הכלכלית והנוחות. ניתן לרכוש מיטה שהתינוק יגדל לתוכה, או לרכוש עריסה ולאחר מכן מיטת תינוק. שימוש בעריסה נועד לרוב עד גיל 3 חודשים.

לדברי ד"ר ענת שץ, ויו"ר עמותת עתיד, "המקום הבטוח ביותר לתינוק בזמן שינה הוא במיטה משלו. זו יכולה להיות מיטת תינוק שתשרת אותו גם בהמשך, או עריסה תקנית.  בכל המקרים המיטה צריכה להיות בלעדית לתינוק, ריקה  מחפצים, שמיכות חופשיות, כריות, מגיני ראש או צעצועים. המזרון צריך להיות מצופה בסדין מתוח היטב.

בששת החודשים הראשונים יש להציב את העריסה  או המיטה בחדר ההורים כדי לאפשר השגחה מיטבית.

אם ניתן לנייד את העריסה, מומלץ להציב אותה בסמוך להורים בשעות היום ולהעביר אותה לחדר השינה כשהולכים לישון, ואם התקציב מאפשר (זו אינה חובה, ואנחנו לא ממליצים להיכנס להוצאה מיותרת בעיקר משום שבמקביל לעריסה תצטרכו לרכוש פריטים יקרים נוספים) ניתן להציב עריסה נוספת בחדר המשפחה.

הבדלי המחיר בין המיטות/עריסות השונות הם גדולים, ובמקרים רבים ההבדל נובע מעיצוב, סוג העץ, הגימור. התאימו את הבחירה שלכם לתקציב. במקרים רבים עריסה/מיטה זולה העומדת בתקנים תתאים לצרכים לא פחות מעריסה/מיטה יקרה.

לפני שבוחרים צבע ציפוי או עיצוב – ודאו שהמוצר בו בחרתם עומד בכל הדרישות הבטיחותיות כולל אי רעילות של הצבע, הלכה או כל ציפוי אחר, וכך תפחיתו משמעותית את הסיכון למוות פתאומי של התינוק.

המוצר צריך להיות חזק ויציב, השלבים חלקים וללא בליטות או ברגים בולטים; המרווח בין השלבים לא פחות מ 25 מ"מ ולא יותר מ – 60 מ"מ (6 ס"מ);  והמזרן תקני, תואם את גודל המשטח, ללא מרווח בינו ובין דפנות המיטה, ניתן לניקוי, עמיד למים ונוקשה. מזרן קשה משמעותו, כשלוחצים עליו עם האצבע  ומשחררים – לא נשאר שקע. עדיף להשתמש במזרון חדש. מומלץ לא להשתמש במזרון משומש, בוודאי לא בן מספר שנים.

חשוב  לוודא שניתן להתאים את עומק המיטה בהתאם להתפתחות התינוק – בחודשים הראשונים המזרן יהיה גבוה ויקל על הטיפול בתינוק, בהמשך נמוך וימנע טיפוס.

כמו כן לוודא שהסגרים של המעקה הנייד ננעלים מעצמם והשענות מקרית על המעקה לא גורמת לירידתו.

שינה בטוחה!

.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב email
Email
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן